Шмигаль: інвестиційну складову програми "5-7-9%" слід посилити

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів повідомляє, що 24 вересня під головуванням прем’єра Дениса Шмигаля відбулася нарада за участі представників банківського сектору. На ній були присутні міністр фінансів Сергій Марченко, міністр юстиції Денис Малюська, представники Національного банку, Офісу президента, народні депутати.

Як зазначається, учасники обговорили питання підвищення ефективності програм кредитування для малого й середнього бізнесу та програм іпотечного кредитування.

Зокрема, прем’єр-міністр наголосив на важливості посилення інвестиційної складової програми «Доступні кредити 5-7-9%». Він дав завдання Міністерству фінансів спільно з очільниками областей опрацювати механізми її вдосконалення.

«Наше завдання — щоб програмою доступних кредитів активніше користувалися підприємці, які створюють робочі місці та стимулюють розвиток економіки», — зазначив Д. Шмигаль.

Також очільник уряду відзначив ефективність президентської програми здешевлення вартості іпотечних кредитів «Доступна іпотека 7%».

«На сьогодні іпотечні кредити видають уже 17 банків. Підписано 847 кредитних договорів на загальну суму понад 722 млн грн. Програма працює, і ми маємо розвивати її далі — не лише в містах-мільйонниках, але й у невеликих містах — аби більше українців могли отримати доступне та якісне житло», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Учасники наради також порушили питання забезпечення адміністрування процедур, необхідних для податкової амністії. Денис Шмигаль звернувся до Державної служби фінансового моніторингу та Національного банку України з проханням дати роз’яснення для фінансових установ щодо роботи нового закону.