Шмигаль: енергоресурсів у нас достатньо

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що станом на середину грудня в українських газосховищах є понад 15 млрд кубометрів газу. За словами глави Кабміну, цього достатньо, аби забезпечити блакитним паливом і людей, і комунальні заклади, і промислових споживачів.

Очільник уряду додав, що в грудні, за даними Міненерго, очікується загалом майже 2 млн тонн поставок українського та імпортного вугілля. Водночас заплановане споживання, за його словами, очікується на рівні близько 1,7 млн тонн.

«Від початку опалювального сезону активізовано роботу щодо збільшення видобутку вугілля на державних українських шахтах. Для стабільної роботи вугільної галузі необхідно зробити так, щоб у наших шахтарів не було жодної копійки заборгованості по зарплаті. Цього тижня міністр енергетики запевнив, що для погашення заборгованостей з виплати заробітної плати шахтарям державних вугледобувних підприємств буде спрямовано понад 700 млн грн», — сказав прем’єр-міністр.

Крім того, Денис Шмигаль наголосив, що жодних віялових відключень споживачів від початку опалювального сезону не відбувалось. Кількагодинні відключення, які можуть мати місце в тому чи іншому місті, за його словами, — це невідкладні ремонтні роботи на лініях електропередач, про які попереджають заздалегідь, або аварійні ситуації, пов’язані з погодними умовами. 

"Осінньо-зимовий період проходить стабільно, енергоресурсів у нас достатньо, а тарифи для населення, як ми і обіцяли, зростати не будуть", - сказав глава Кабміну.