Шмигаль: доходи держбюджету в квітні можуть бути вдвічі менші, ніж планувалося

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв`ю ВВС зазначив, що доходи держбюджету можуть скоротитися наполовину від планових показників за підсумками квітня, пише Liga.net.

"У березні наш бюджет виконано на 95%, але вже у квітні буде лише половина від запланованих надходжень", – сказав Шмигаль.

Прем`єр наголосив, що країна потребує фінансової допомоги.

Україна отримала трохи більше ніж $3 млрд від західних партнерів, але витрати на війну становлять $10 млрд щомісяця.

"Тому щодня ми говоримо з партнерами про нові гранти, кредити та програми допомоги", – додав прем`єр.

 

6 квітня Офіс президента повідомив, що глава держави Володимир Зеленський провів нараду з членами Кабінету Міністрів та представниками свого Офісу щодо стану виконання державного бюджету на поточний рік та запровадження ембарго на торгівлю з Росією.

Тоді прем`єр Денис Шмигаль констатував, що виконанню держбюджету на 110% у першому кварталі сприяли результати перших двох місяців поточного року та авансові податкові надходження, тоді як у другому кварталі, внаслідок військового вторгнення Росії прогнозується суттєве недовиконання державного бюджету України.

Цитата з повідомлення Офісу президента:

"Учасники наради обговорили можливі джерела наповнення державної скарбниці. Зокрема, це донорська допомога, спеціальні права запозичення від МВФ тощо.

За несприятливого розвитку подій розглядається можливість тимчасового скорочення окремих соціальних видатків, починаючи з травня. Для недопущення реалізації такого сценарію, як зазначили учасники зустрічі, необхідно якнайшвидше запустити роботу вітчизняної економіки – як важкої промисловості, так і малого й середнього бізнесу.

Президент дав уряду доручення формалізувати припинення товарообігу України з Росією. Фактично імпортні та експортні операції з державою-агресором повністю зупинилися з початком війни".