Шмигаль: повного локдауну по всій Україні не буде

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що нинішня ситуація з COVID-19 в Україні є найбільшим викликом для держави за весь час пандемії. П`ять областей уже увійшли в "червоний" рівень епідемічної небезпеки, і ще кілька можуть зробити це найближчими днями, пише Lb.ua.

"Маємо надвисоку кількість важких випадків і госпіталізацій. П’ять областей перейшли в «червону» зону епідемічної небезпеки. Ще декілька регіонів можуть потрапити в цю зону найближчими днями", - заявив він на засіданні уряду в середу, 20 жовтня.

Водночас він підкреслив, що уряд не планує вводити повний локдаун по всій країні та зупиняти економіку.

Прем`єр додав, що держава постійно підключає нові лікарні для боротьби з COVID-19, але ця робота буде марною, якщо люди не вакцинуватимуться.

"94,2% госпіталізованих з COVID-19 за тиждень були не вакциновані. Ці цифри говорять самі за себе. Вакцинація рятує життя", - сказав він.

Прем`єр зазначив, що в областях з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки спостерігається рекордна кількість охочих вакцинуватися. "Закликаю людей не чекати «червоних» зон у своїх регіонах, а піти й зробити щеплення зараз", - сказав Шмигаль.

Нагадаємо, що поступове зростання захворюваності на ковід в Україні почалося з середини липня, а новий спалах оглядачі визнали у вересні. У жовтні Україна увійшла до світових лідерів за добовою смертністю від COVID-19.

Із 15 жовтня Херсонська область увійшла до "червоної" зони адаптивного карантину. Із 18 жовтня до "червоної" зони приєдналися ще чотири області: Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська.