Шмигаль: частину з арештованих активів РФ на Заході хочемо отримати в найближчі півроку

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що Україна хоче вже в найближчі півроку отримати частину з арештованих активів РФ на Заході:

"Фонд відновлення України. Створено робочу групу, яка вже активно працює по декількох напрямках. По-перше, це арешт російських активів на Заході та передача цих коштів Україні. Єдиної процедури, як це можна зробити, у світі просто не існує, а тому з кожною країною ми працюємо окремо. Але частину цих коштів ми хочемо отримати вже в найближчі півроку, аби почати швидко відновлювати нашу країну.

Вдячні нашим партерам, які активно продовжують заморожувати рахунки та активи Росії та наближених до Кремля олігархічних груп.

Так само український народ вдячний за новий пакет санкцій, який ввели США, Велика Британія, Канада та Австралія. Очікуємо, що в найближчі дні своє слово скаже і Європейський Союз.

Прийняті та запропоновані санкції сильні, але не достатні. Україна розраховує, що світ запровадить потужне нафтове ембарго.

Під час наради обговорили з Президентом України Володимиром Зеленським питання запровадження Україною ембарго на торгівлю товарами з РФ. Україна повністю зупинила імпортні та експортні операції з державою-агресором від початку війни. Найближчим часом закріпимо це урядовими рішеннями, аби усім була зрозуміла незворотність розірвання наших відносин із державою-агресором".

За словами глави Кабміну, за попередніми підрахунками, загальні втрати, спричинені війною, перевищать 1 трлн доларів у найближчі роки.

Як зазначається, уряд готує План відновлення України та архітектуру Фонду відновлення, що включає такі напрями:

— підтримка поточного функціонування України — економіка воєнного часу;

— відновлення економіки після воєнних дій — швидке відновлення критичної інфраструктури та послуг;

— подальший розвиток та модернізація України — заходи, спрямовані на стійке, швидке та стале зростання.

«Для реалізації такого масштабного Плану необхідно об’єднати фінансові ресурси. План відновлення та Фонд відновлення стануть складовими ініціативи, яка об’єднає весь світ на підтримку відновлення України — United24», — зазначив Денис Шмигаль.