Шмигаль: банківська система стала стержнем стабільності в економіці України під час війни

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль в інтерв`ю для "НВ" таким чином описав роботу банківської системи під час війни:

"Не дивлячись на початок війни, банківська система встояла і повела себе доволі стабільно, стала стержнем стабільності в нашій економіці.

Звичайно банкіри завжди дуже прагматично зважують ризики, вони хочуть кредитувати під тверду заставу. Якщо вони розуміють, що застави завтра може не бути, тому що в неї завтра потрапить ракета, для них це означає неможливість видати кредит.

Тому ми готові робити програми державних гарантій для того, щоб простимулювати кредитування бізнесів не лише на тих територіях, де сьогодні відносний спокій, але і на тих територіях, які знаходяться під ризиком. Там є бізнес і він хоче працювати, щось виробляти, чимось торгувати і створювати робочі місця.

Ми зараз дуже активно працюємо з банками, спілкуємося з ними, забираємо усі ці бюрократичні перепони, які не дають їм кредитувати.

Є багато тисяч заявок на кредитування за новими умовами, тому переконаний, що буквально у найближчі тиждень-два ми побачимо бурхливий розвиток. 

<...> Програму кредитування 5−7−9% [ми] зробили сьогодні доступною практично всім, 0% за кредит — до 60 млн. грн кредитування".