Шмигаль: 19 квітня стартує прийом заявок ФОПів і найманих працівників на "карантинні" 8 тис

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що 19 квітня розпочинається прийом заявок на отримання "карантинних" 8 тис грн допомоги від держави.

"Підприємці та наймані працівники в червоних зонах зможуть подати запит через портал або застосунок Дія.

Тому закликаю українців в областях із червоним рівнем епіднебезпеки надсилати заявки на отримання допомоги.

Сподіваюся, що місцева влада теж підставить плече підтримки та збільшить виплати людям у межах своїх регіонів", - зауважив глава уряду.

На порталі "Дія" уточнюється, що кінцевий термін подання заяви на отримання одноразової допомоги для ФОПів і найманих працівників - 30 днів з дня запровадження “червоної” зони у відповідній області.

При цьому опублікована така інструкція для отримання коштів:

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду та Державної податкової служби України на відповідність умовам виплати.

3. Оберіть область, в якій ви провадите діяльність.

4. Підтвердіть своє поточне місце роботи.

5. Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнайтеся IBAN свого рахунку тут.

6. Перевірте та надішліть сформовану заяву.

7. Очікуйте повідомлення про зарахування виплати.

"Зверніть увагу! За Законом України №1358-IX у випадку подання недостовірної інформації про поточне місце роботи одноразову матеріальну допомогу потрібно повернути", - йдеться в повідомленні на порталі "Дія".

Згідно з законом, прийнятим Верховною Радою, допомога буде надаватися тільки застрахованим особам у разі знаходження його роботодавця на обліку як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій введено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. У той же час така допомога не надаватиметься найманим працівникам, якщо їх роботодавець не перерахував ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу. Також одержувачами допомоги зможуть стати тільки платники ЄСВ, у яких перший вид діяльності за КВЕД потрапляє під карантинні обмеження.

За даними Мінсоцполітики, на реалізацію одноразової виплати 8 тис. грн із спеціального фонду держбюджету виділять 2,9 млрд грн. 

Кабмін своєю постановою №329 від 7 квітня затвердив перелік видів економічної діяльності, представники яких (ФОПи і наймані працівники) у "червоних" зонах карантину можуть претендувати на отримання держдопомоги.