Шмигаль - про "інвестнянь" і податкові пільги: є 15 заявок від інвесторів на понад $1 млрд

Все про економіку та фінанси

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив з доопрацюванням рішення, яке дасть можливість запрацювати закону про супровід інвесторів зі значними інвестиціями.

“На сьогоднішньому засіданні ми затвердили вимоги до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями. У цьому документі інвестор має зазначити таку інформацію, як:

▪️ результати аналізу соціально-економічних показників проєкту та оцінку його соціального ефекту;
▪️ фінансовий аналіз проєкту;
▪️ загальний обсяг державної підтримки;
▪️ термін та етапи реалізації проекту й інше.

Внаслідок ухвалення закону, який був однією з передвиборчих обіцянок Президента Володимира Зеленського, ми вже спостерігаємо активізацію та збільшення зацікавленості великих інвесторів вкладати кошти в Україну.

Лише за три місяці роботи до урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest надійшло вже 15 заявок на загальну суму понад 1 мільярд доларів”, - зауважив глава Кабміну.

Контекст

У березні президент Володимир Зеленський підписав ініційований ним Закон «Про внесення зміни до пункту 4 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору» № 1294-ІХ, який парламент ухвалив 2 березня.

Згідно з цим документом, тимчасово, до 1 січня 2035 року, від оподаткування ввізним митом звільняється устаткування та обладнання, що ввозитиметься в Україну для реалізації інвестиційних проектів відповідно до Закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

Вказані податкові пільги надаються за умови, що товари, які ввозяться, виготовлені не раніше ніж за три роки до дати їхнього ввезення в Україну, не були у використанні, а також не походять з держави-окупанта, або держави-агресора, або з окупованої території України.

При цьому передбачається, що перелік та обсяги ввезення таких товарів затверджуються Кабінетом Міністрів разом з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Також В. Зеленський  підписав ініційований ним Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб`єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти із значними інвестиціями в Україні» № 1293-ІХ, який Верховна Рада ухвалила також 2 березня.

Згідно з цим законом, тимчасово, до 1 січня 2035 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з ввезення в Україну устаткування (обладнання), комплектувальних виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.

Також звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями», за умови, що цей прибуток отримано в результаті виконання такого договору.

Звільнення від податку на прибуток передбачено після введення в експлуатацію об`єкта інвестиційного проекту протягом п`яти років у межах строку дії спеціального інвестиційного договору. Обов`язковою умовою застосування звільнення від оподаткування є виконання інвестором зі значними інвестиціями своїх зобов`язань за спеціальним інвестиційним договором.

Крім того, закон дозволяє органам місцевого самоврядування до 1 січня 2035 року зменшувати ставки земельного податку та орендну плату за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються в межах реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Загальна сума вивільнених від оподаткування коштів враховується у складі сукупного обсягу передбаченої спеціальним інвестиційним договором державної підтримки інвестиційного проекту зі значними інвестиціями.