Шмигаль - про інформаційний тиск на економіку

Все про економіку та фінанси

Загроз функціонуванню національної економіки немає, окрім дезінформаційного тиску, заявив на брифінгу після засідання РНБО прем`єр-міністр Денис Шмигаль, пише Liga.net.

"Інших факторів, що можуть завдати дестабілізації національній економіці — немає", – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що зараз в Україні один із найвищих рівнів золотовалютних запасів, що "дозволяє абсолютно чітко з НБУ керувати ситуацією, а також стабільністю валютного курсу".

"Курс долара на сьогодні $28,3 – є валютний коридор, у якому він коливається, і це один із ключових макроекономічних показників здорової економіки і стабільності", – заявив прем`єр.

За його словами, тарифи на електроенергію і газ залишаються незмінними до кінця опалювального сезону.

Також він нагадав, що ЄС готовий екстрено виділити Україні 1,2 млрд євро. Окрім того, МВФ у лютому може переглянути програму співпраці з Україною.

"Інформаційний і дезінформаційний тиск на економіку держави може спричинити дестабілізацію. Тому дуже важливо зараз не панікувати. Важливо розуміти, що ми маємо підтримку наших іноземних партнерів. Сьогодні економіка України, золотовалютні запаси, стабільність економіки абсолютно гарантують нам спокійне проходження цього періоду", – зазначив Шмигаль.

"У нас достатньо коштів у бюджеті для повної виплати субсидій, достатньо коштів для виплат усіх заробітних плат бюджетникам. У нас будуть виконанні всі ці зобов`язання", – зазначив глава уряду.