Шість областей вийдуть із червоної зони 23 грудня, - рішення Держкомісії

Все про економіку та фінанси

Державна комісія з питань ТЕБ і НС ухвалила рішення з 23 грудня перевести з червоної зони в жовту шість областей — Київську, Житомирську, Миколаївську, Сумську, Черкаську і Чернігівську. Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, пише "НВ".

Станом на 21 грудня у червоній зоні перебувають вісім областей — Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Черкаська та Чернігівська.

Напередодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що зараз лише дві області не виконують умови виходу з червоної зони карантину — Волинська і Запорізька.

Олег Немчінов нагадав, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину:

- відвідувати громадські заклади у жовтій зоні можуть лише люди зі щонайменше одним щепленням і жовтим сертифікатом або довідкою, що підтверджують вакцинацію. Це також стосується працівників громадських закладів (зокрема ресторанів, готелів та спортзалів);

- для відвідування громадських закладів також можна використати негативний тест на COVID-19 (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання.

Жовтий COVID-сертифікат тепер діє не 120 днів, а лише 30. Після повного курсу імунізації можна отримати зелений COVID-сертифікат, який діє 365 днів.