Шевченко зустрівся з тимчасовим керуючим директором IFC

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко провів зустріч з тимчасовим керуючим директором та виконавчим віце-президентом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Стефані фон Фрідебург під час робочого візиту до США, йдеться в заяві Нацбанку.

Як зазначається, сторони обговорили досягнення багаторічної співпраці та плани її поглиблення.

НБУ та IFC спільно працювали над створенням кредитного реєстру НБУ, підвищенням доступності фінансових послуг в Україні, зокрема упровадженням нових фінансових продуктів та цифрових послуг, захистом прав споживачів.

«Мені приємно відзначити, що спектр нашого співробітництва розширюється з кожним роком. Національний банк не планує втрачати звання лідера реформ у фінансовому секторі. Серед наших напрацювань – ініціативи з розвитку сталого і зеленого фінансування в Україні. Ми дуже раді приєднатися до мережі сталого банкінгу (Sustainable Banking Network), яка є об’єднанням фінансових регуляторів та банківських асоціацій з країн, що розвиваються, та створена під егідою IFC. Ми розуміємо, які виклики створює зміна клімату для сталого розвитку держави. Серед перших кроків у розвитку зеленого фінансування, які ми вже зробили, – створили для банків гнучкі умови для реструктуризації боргів виробників «зеленої» електроенергії», – зазначив Кирило Шевченко.

Як зазначається, також серед запланованих спільних проєктів – удосконалення роботи публічного кредитного реєстру, посилення функції захисту прав споживачів, підвищення рівня фінансової грамотності, розробка Національної стратегії фінансової інклюзії України, поширення досвіду ЄС з віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів фінансових установ.