Шевченко: йдуть консультації з МВФ щодо продовження програми stand-by на 6-9 місяців

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю для Lb.ua повідомив, що наразі йдуть консультації з МВФ щодо продовження програми stand-by на 6-9 місяців.

"З 21 вересня в Україні у віртуальному режимі працює місія МВФ. Національний банк виконав усі структурні маяки закріплені за установою у Меморандумі про співпрацю України з МВФ. Відповідно до початкового графіку наступний транш - 500 млн. спеціальних прав запозичень (англ. special drawing rights, SDR), що трохи більше $700 млн. Однак за результатами переговорів під час місії сума наступних траншів може бути скоригована.

Поточна програма закінчується 8 грудня цього року, і важливо визначитись, що далі. Наразі ми проводимо консультації з МВФ та сподіваємось на рішення щодо її продовження на 6-9 місяців. Цей термін обумовлено технічною потребою – саме стільки часу потрібно для того, щоб пройти всі передбачені програмою перегляди.

І вже зараз, домовляючись про продовження поточної програми, Україні потрібно сідати за стіл переговорів з МВФ і обговорювати базові підходи та принципи, на яких будуть будуватися економічні зміни в наступні 3-5 років", - зауважив Кирило Шевченко.

Голова Нацбанку зазначив, що для України надзвичайно важливо продовжити співпрацю з МВФ, а також висловив сподівання що рішення виконавчої ради МВФ буде прийнято впродовж першого тижня листопада.

Нагадаємо, що прем’єр Денис Шмигаль в середині вересня заявив, що, розмір траншу МВФ для України може становити 750 млн доларів.