Шевченко: валютні резерви НБУ зараз більші, ніж були до війни

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю "Економічній правді" констатував, що наразі валютні резерви Нацбанку більші, ніж до початку повномасштабної війни Росії проти України:

"На початку квітня, після більш ніж місяця війни, обсяг міжнародних резервів перевищує 28 млрд доларів. Це 85% від композитного показника МВФ. Поповнення резервів відбувалося завдяки тому, що Україна отримала дуже значну підтримку світу. Це і RFI (Rapid Financing Instrument – програма екстреного фінансування) від МВФ, і транші від Євросоюзу, Світового банку та інших не менш важливих партнерів України.

З початку війни Україна отримала 3,2-3,3 млрд дол у різних валютах від міжнародних фінансових організацій. Зрозуміло, що ці гроші підтримали наші резерви. У нас є парадокс: резерви зараз вищі, ніж до початку війни завдяки цій підтримці.

Сьогодні Україна витрачає резерви на купівлю критичного імпорту. І зрозуміло, що нам необхідна подальша підтримка, щоб забезпечувати країну. В першу чергу на наші оборонні та соціальні потреби.

Ефективність державної політики завжди залежить від того, наскільки ті чи інші функції держави підкріплені фінансуванням. Тут варто віддати належне Мінфіну. Раніше ми могли іноді довго дискутувати з Мінфіном ті чи інші питання, але зараз усі працюємо дуже оперативно, командно і професійно".