Шевченко: в НБУ та експертів місії МВФ - спільне бачення, непорозумінь немає

Все про економіку та фінанси

Національний банк України повідомляє, що 8 квітня в межах Весняних зборів МВФ та Світового банку відбулася онлайн-зустріч глави НБУ Кирила Шевченка і заступника глави НБУ Юрія Гелетія з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером.

Як зазначається, Кирило Шевченко разом із Альфредом Каммером обговорили поточний стан справ щодо виконання програми “Стенд-бай, зокрема, частину програми дій, що перебуває в межах відповідальності НБУ, а саме посилення інституційної спроможності Національного банку, вдосконалення банківського нагляду, корпоративного управління в банках, повернення активів збанкрутілих банків та зменшення відповідних втрат держави, а також визначили подальші кроки для досягнення SLA.

"Стосовно частини програми, яка перебуває в межах відповідальності Національного банку, хочу наголосити, що у нас немає непорозумінь з експертами місії. Більше того, у нас є спільне бачення результату, якого ми хочемо досягти", - зазначив голова Національного банку.

Як повідомляється, також сторони обмінялися думками стосовно ініціативи директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої щодо нової алокації СПЗ для забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ та її можливого впливу на міжнародні резерви України і щодо ініціативи Фонду щодо полегшення боргового навантаження Судану перед МВФ та участі нашої держави в ній (що не потребуватиме сплати реальних грошей від України, резерви під це Фонд вже зробив).