Шевченко: Україна розраховує отримати від МВФ $15-20 млрд

Все про економіку та фінанси

Україна веде консультації з МВФ про виділення кредиту в розмірі $15-20 млрд, що має сприяти відновленню зруйнованої війною національної економіки. Про це розповів для Reuters голова НБУ Кирило Шевченко, констатує "Укрінформ".

«Київ уже надіслав свій запит МВФ, і зараз веде консультації з Фондом щодо нового фінансування», - цитує агентство керівника Нацбанку.

К. Шевченко висловив сподівання, що МВФ надасть Україні до $20 млрд на термін до двох-трьох років у формі угоди Stand-by (SBA) або механізму розширеного фінансування (EFF).

Як зазначається, зараз, за оцінками фінансистів, постраждалій від війни економіці України загрожує економічний спад на 35-45% ВВП у 2022 році та щомісячний бюджетний дефіцит у розмірі $5 млрд. Тому держава сильно залежить від зовнішнього фінансування західних партнерів.

За словами глави Нацбанку, нова програма має передбачати заходи, які допоможуть стабілізувати економіку. Крім того, це має повернути країну до передвоєнних умов, забезпечити гнучкий обмінний курс, відсутність обмежень на валютному ринку, зменшення непрацюючих кредитів у банківському секторі та збалансовану фіскальну політику.