Шевченко: Україна планує запустити ринок "зелених" облігацій

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко у матеріалі для Atlantic Council розповів, які цілі ставить перед собою регулятор за нової реальності, сформованою пандемією, констатує прес-служба Нацбанку.

"Головним фактором, що формує майбутній розвиток України, залишається шлях до європейської інтеграції. Україна обрала його у 2014 році, коли підписала Угоду про асоціацію з ЄС, що, зокрема, передбачає впровадження норм ЄС на українському фінансовому ринку. Це складний і тривалий шлях, яким ми будемо рухатися попри будь-які перешкоди. Інтеграція до ЄС лежить в основі Стратегії Національного банку України до 2025 року, – зазначив К. Шевченко.

За його словами, першочергове завдання для Національного банку за Стратегією – це сприяння економічному відновленню через підтримку макростабільності, відновлення кредитування економіки та розвиток ринку фінансових послуг поряд з інфраструктурою ринку капіталу.

Нижче - повідомлення Нацбанку на основі статті К. Шевченка:

"Щоб забезпечити макростабільність, центробанк спрямовуватиме свою монетарну політику на утримання інфляції в межах цільового діапазону 5%+-1 в.п. у середньостроковій перспективі. Національний банк очікує, що, попри перевищення рівнем інфляції цього показника у 2021 році, вона повернеться до цілі у 2022 році.

Чому інфляція прискорюється? Українська та світова економіки відновлюються. Це – добра новина. Водночас це впливає на зростання інфляції у всьому світі. В Україні зростання споживчих цін також підживлювали подорожчання продовольства та енергоносіїв у світі, ефекти від гірших врожаїв та подальше зростання споживчого попиту. Для приборкання інфляції Національний банк вже підвищив облікову ставку з 6% до 7,5%.

Ще один критерій макростабільності – стан банківського сектору. Він, попри кризу, залишається міцним. Так, у I кварталі 2021 року 66 платоспроможних банків (з 73) були прибутковими, а загальний збиток інших 7 банків склав лише 0,1 млрд грн. Про довіру населення до банківської системи та національної валюти свідчить зростання гривневих депозитів другий рік поспіль.

Крім того, Національний банк вперше поставив перед собою ціль з розвитку сталого фінансування. У цьому напрямі важливий пріоритет – це розвиток "зелених" фінансів. Фінансові ринки можуть відігравати ключову роль в пом`якшенні негативного впливу зміни клімату, а деякі європейські центробанки вже створюють преференції для "зелених" облігацій. Україна також планує запустити ринок "зелених" облігацій.

"У нас є всі можливості стати лідером в галузі сталого розвитку в регіоні. За останні місяці ми приєдналися до Мережі для озеленення фінансової системи (NGFS), серед членів якої Банк Англії та центробанк Німеччини, та Мережі сталого банкінгу (SBN) при Світовому банку", – додав Кирило Шевченко.