Шевченко: Україна отримала другий транш МВФ на $700 млн

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що сьогодні Україна отримала другий транш від МВФ за програмою stand-by в розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент 699 млн дол).

"Ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку України й збільшать міжнародні резерви", - зазначив К. Шевченко.

Раніше глава НБУ, коментуючи рішення ради директорів МВФ щодо надання Україні другого траншу кредиту й щодо продовження програми stand-by до кінця червня 2022 року, серед зазначав таке:

"Надалі у межах співпраці продовжуємо фокусуватися на важливих для України напрямах. Це посилення незалежності Національного банку шляхом подальшого вдосконалення системи корпоративного управління, проведення монетарної політики, спрямованої на повернення інфляції до цілі 5%, дотримання режиму плаваючого обмінного курсу, продовження поступової валютної лібералізації й зміцнення потужності банківського пруденційного нагляду для збереження високоліквідної та капіталізованої банківської системи.

Ми продовжимо роботу над зниженням рівня непрацюючих кредитів у банківській системі та в державних банках зокрема й реалізуємо ініціативи із запровадження нових вимог щодо капіталу й ліквідності банків.

Національний банк також братиме активну участь у роботі, спрямованій на повернення активів від колишніх власників та пов`язаних осіб збанкрутілих банків. Вона є вкрай важливою для зменшення вартості банкрутств банків для платників податків.

Ще одним важливим напрямом роботи є посилення регулювання небанківського фінансового сектору. Для цього вже підготовлене нове законодавство про фінансові послуги та фінансові компанії (№5065), про кредитні спілки (№5125) та про страхування (№5315). Два перших законопроєкти вже пройшли перше читання у Верховній Раді, останній – минулого тижня був підтриманий у другому читанні. Ми також плануємо розширити охоплення централізованого кредитного реєстру на небанківські фінансові установи відповідно до закону про фінансові послуги".