Шевченко: Україна може отримати від МВФ $2,7 млрд завдяки ініціативі глави Фонду

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що під час недавньої онлайн-зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером обговорювалася в т.ч. ініціатива директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої стосовно додаткової алокації СПЗ на суму близько $650 млрд, яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ.

“Зважаючи на розмір квоти України (0.42%), наша держава може отримати близько $2.73 млрд, що сприятиме нарощенню ЗВР та покращенню, за нашою попередньою оцінкою, показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів із поточного рівня 91% до близько 98%”, - зауважив К. Шевченко.

За його словами, також обговорювалася ініціатива МВФ щодо полегшення боргового навантаження (тягаря) Судану, зокрема щодо сплати його боргу перед МВФ іншими державами-членами.

“Така операція відкриє Судану доступ до програм фінансування МВФ, а отже – до ресурсів на здійснення необхідних економічних реформ. Пан Каммер висловив сподівання, що Україна також приєднається до цієї ініціативи. Рішення не потребуватиме сплати реальних грошей від України, резерви під це Фонд вже зробив, але таке питання потребуватиме відповідного рішення Уряду України. Кілька років тому Україна вже брала участь у подібній операції стосовно Сомалі”, - розповів К. Шевченко.