Шевченко розповів про консультації з МВФ щодо змін у структурі правління НБУ

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу розповів про консультації з МВФ щодо перерозподілу повноважень між членами правління, з огляду на внесення змін до закону про Національний банк, якими розширено склад правління НБУ та передбачено призначення ще одного заступника глави Нацбанку, який буде курувати небанківський сегмент фінансового ринку:

“Із 1 липня 2020 року НБУ відповідно до положень закону про спліт став регулятором переважної частини небанківського фінансового сектору.

Ми розуміємо, що гармонійне функціонування небанківського фінринку є запорукою макрофінансової стабільності. Тому Національним банком була підтримана ініціатива народних депутатів щодо збільшення кількості заступників голови правління і відокремлення окремого заступника з питань небанківського фінансового ринку. На сьогодні це біля 2000 тисяч суб`єктів ринку.

Така практика існує в багатьох країнах світу. І приймаючи рішення щодо можливості підтримки зазначеної зміни до закону про НБУ, ми врахували досвід країн перш за все Європейського Союзу.

Зобов`язання щодо проведення консультацій щодо структури Національного банку в нас є виключно перед МВФ, і тому я як голова НБУ розпочав консультації з головою місії МВФ. Наразі ці консультації тривають”.