Глава НБУ: російські держбанки, мабуть, чекають дива

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю для Liga.net констатував, що продаж "дочок" російських держбанків, які працюють на українському ринку, неможливий через санкції, накладені проти них РНБО, та міжнародні санкції проти Сбербанку Росії та ВЕБ.РФ (володіє Промінвестбанком).

"Навіть, якщо на ці банки в Україні знайдеться покупець, акціонери не зможуть отримати за них гроші", - зазначив глава Національного банку.

Коментуючи недавню заяву глави російського Сбербанку Германа Грефа про намір вийти з ринку України, Кирило Шевченко зауважив, що "поки що конкретних кроків після заяви ми не бачили".

"Якщо банк хоче піти з ринку, є процедура здачі банківської ліцензії. Ні від Сбербанку, ні від Промінвесту звернення в Національний банк не надходило", - повідомив глава НБУ.

Відповідаючи ж на ремарку журналістів, чого саме в такому разі чекають російські держбанки, не здаючи ліцензію, К.Шевченко сказав: "Мабуть, дива".

Нагадаємо, на минулому тижні Окружний адмінсуд м. Києва (ОАСК) повідомив, що зареєстровано позов Промінвестбанку до НБУ, в якому позивач просить суд скасувати рішення Нацбанку від 06.12.2021 про відсторонення Андрія Рожка від посади голови правління Промінвестбанку, а Сергія Будкіна - від посади голови наглядової ради Промінвестбанку та поновити їх на посадах.