Шевченко провів зустріч з главою Банку Англії

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що під час візиту у Велику Британію провів зустріч з головою Банку Англії Ендрю Бейлі.

За словами К. Шевченка, зустріч була присвячена актуальним питанням розвитку центробанкінгу та стану співпраці між НБУ та Банком Англії.

Пряма мова глави Національного банку:

"Ми обговорили роль центральних банків щодо розбудови сashless economy та розвитку «зеленого» та сталого фінансування.

НБУ – регулятор, що активно розвивається, імплементуючи у свою діяльність найкращі світові практики. Тому співпраця з Банком Англії – одним з лідерів світової спільноти центробанків – надзвичайна важлива для Національного банку України. Вважаю, що наше двостороннє співробітництво може посилюватися, зокрема, у таких актуальних напрямках, як стале та «зелене» фінансування, FinTech, сashlees economy.

Є в нас і дещо спільне. У мене, як і в Ендрю Бейлі, першій рік на посаді припав на вкрай непростий час, позначений необхідністю реагувати на коронакризу. Нам вдалося її подолати – за підсумками кризового 2020 року реальний ВВП України скоротився лише на 4%, що значно менше, ніж очікувалося на початку пандемії, а також у порівнянні з попередніми кризами у 2009, 2014 та 2015 роках. Утім, вихід інфляції за межі цільового коридору – такий виклик зараз стоїть як перед НБУ, так і перед Банком Англії, і нам цікаве бачення партнерів щодо дій центробанку у таких умовах.

Зазначу, що за останні декілька років НБУ фактично став «майданчиком» для обміну досвідом у фінансовому секторі між такими ж регуляторами інших країн. Щороку ми проводимо міжнародні заходи різного формату, до яких експерти Банку Англії долучаються як учасники та доповідачі, своєю чергою представники НБУ регулярно беруть участь у заходах Банку Англії. Наступного року заплановане проведення 7 заходів з фінансової інклюзії, стратегічного розвитку, зеленого фінансування, цифрових валют тощо.

Пан Бейлі погодився, що це хороша традиція. Домовилися її продовжувати, а також розширювати формат та тематику співпраці".