Шевченко: Приватбанк може зацікавити міжнародних інвесторів із США та ЄС

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю для видання Global Capital розповів, що понад 50% банківської системи України припадає на банки з держкапіталом, тому таким важливим є якісне корпоративне управління в них.

За його словами, в 2017 році частка непрацюючих активів у кредитному портфелі банківського сектору України була найвищою в світі - 58%. Разом з тим, на 1 березня 2021 року цей показник знизився до 40,4%. У т.ч. з початку минулого року частка NPL у держбанках скоротилася з 64% до 57% (у грошовому вираженні вона впала на 22%). А цільовим показником є скорочення частки NP нижче 20% до 2025 року.

К. Шевченко розповів, що до 2025 року заплановане скорочення частки держбанків на ринку з 55% до 25%. При цьому в січні Укргазбанк залучив кредит в IFC (входить у групу Світового банку), який передбачає можливість конвертації позики в капітал цієї фінустанови. Ще один кроком у приватизаційному порядку денному є робота щодо створення умов для входження ЄБРР в капітал Ощадбанку.

Глава НБУ висловив сподівання, що в близькому майбутньому міжнародні банківські групи стануть акціонерами українських держбанків.

За словами К. Шевченка, також планується виставлення невдовзі на продаж Приватбанку, на який припадає 20% банківської системи. “Ми віримо, що приватизація Приватбанку викличе інтерес найбільш престижних міжнародних інвесторів, включаючи з США та ЄС”, - зауважив він.

Разом з тим, глава НБУ розповів, що довкола Приватбанку наразі триває близько 100 судових процесів, і в цьому контексті метою є збереження фінустанови у держвласності. Водночас він вказав на актуальність питання врегулювання NPL у портфелі банку, а також звернув увагу на важливу роль Kroll у процесі виявлення обставин сумнівних операцій, які були в Приватбанку.

К. Шевченко наголосив, що основним припущенням макропрогнозу НБУ є продовження співпраці з МВФ, і сценарій неотримання коштів від Фонду навіть не розглядається. При цьому наразі з МВФ обговорюються питання антикорупційної інфраструктури, цін на газ, фіскальних параметрів.

Крім того, керівник Нацбанку повідомив, що на розгляд парламенту внесені пропозиції стосовно змін до законопроектів, які розроблені разом із експертами МВФ, що дозволять посилити інституційну спроможність НБУ, його незалежність та наблизять стандарти корпоративного управління до рівня європейських банків.