Шевченко - про гривневі кредити банків для корпсектору: приріст за 2021 рік - 40,5%, або 94 млрд

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час форуму "2022 – час кредитувати" розповів, що в 2021 році банки активно нарощували кредитування бізнесу й населення: 

"За оперативними даними, річний приріст чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті становив 40,5% (+93,6 млрд грн), темпи приросту споживчих кредитів пришвидшилися до 37% (+53,5 млрд грн) і перевищили докризовий рівень. Іпотечні кредити на кінець листопада 2021 року зросли на 60% у річному обчисленні (+5 млрд грн).

Серед ініціатив, які сприятимуть відновленню кредитування, ми бачимо низку важливих напрямів для подальшої роботи.

По-перше, врегулювання проблемних кредитів. Станом на 01.12.2021 частка NPL знизилася до 30,7% порівняно з 48,4% на початку 2020 року та 41% на початку 2021 року. У Стратегії Національного банку України до 2025 року ми ставимо за мету, щоб на кінець 2024 року цей показник не перевищував 10%.

По-друге, захист прав кредиторів. НБУ виступає за швидке, справедливе та збалансоване вирішення фінансових спорів. У цьому зацікавлені кредитори, боржники та фінансова система країни. Тому у 2021 році ми розпочали дискусію в професійному середовищі щодо можливості створення спеціалізованої судової установи – фінансового суду.

По-третє, розвиток інструментів підтримки фінансування, насамперед сталого фінансування та іпотечного кредитування. Завдяки співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) наприкінці листопада 2021 року ми презентували Політику НБУ щодо розвитку сталого фінансування до 2025 року. Документ упроваджує екологічні, соціальні та управлінські критерії в усі аспекти діяльності фінансових установ (так звані ESG-фактори – environmental, social and governance).

По четверте, State Data – доступ банків до інформації з державних реєстрів. Це підвищить здатність банків до перевірки достовірності інформації, наданої клієнтом про свій фінансовий стан і платоспроможність, дасть змогу знизити операційні витрати банків, а також cost of risk за кредитними операціями".