Шевченко очікує, що МВФ виділить Україні транш на $700 млн до кінця року

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу повідомив, що Національний банк до кінця року очікує на виділення Міжнародним валютним фондом для України траншу в розмірі 500 млн СПЗ, або близько 700 млн дол.

За словами К. Шевченка, решта фінансування, яке передбачене чинною програмою співпраці, може надійти у І та ІІ кварталі 2022 року.

Керівник Нацбанку наголосив, що продовження співпраці з МВФ є основним припущенням, яке правління НБУ враховує при підготовці макропрогнозів.

Нагадаємо, місія МВФ та влада України досягли угоди на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) щодо першого перегляду програми фінансування stand-by (SBA).

"Це відкриває шлях для розгляду першого перегляду SBA і запиту про продовження програми радою директорів МВФ. Завершення першого перегляду дасть змогу виділити (Україні) SDR500 млн (майже $700 млн). Угода, а також запит влади про продовження програми до кінця червня 2022 року мають бути схвалені менеджментом Фонду та радою директорів МВФ", - йшлося в прес-релізі місії Фонду.

МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом майже $5 млрд, відразу виділивши перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було намічено чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Однак обумовлений графік був порушений, а фінансування - призупинено через невиконання Україною низки зобов`язань.