Шевченко обговорив з главою ЦБ Швеції cashless economy

Все про економіку та фінанси

13 липня глава НБУ Кирило Шевченко та його заступник Олексій Шабан провели онлайн-зустріч з колегами зі Швеції – головою Ріксбанку (центральний банк Швеції) Стефаном Інгвесом та першою заступницею голови Сеcилією Скінгслі.

Як зазначає НБУ, розмова стосувалася подальшої співпраці двох інституцій, насамперед у розвитку безготівкових розрахунків в Україні.

"Швеція – визнаний світовий лідер у впровадженні cashless economy. Лише зовсім невелика частини розрахунків у цій країні відбувається готівкою. Тож досвід Ріксбанку у поширенні безготівкових розрахунків дуже важливий для фінансових регуляторів інших країн.

Сьогодні центробанки України та Швеції вже співпрацюють у сфері розвитку платіжної інфраструктури та побудови системи швидких платежів, запуску цифрових валют (CBDC)", - йдеться в заяві Нацбанку.

"Ми вдячні колегам з Ріксбанку за нашу співпрацю на шляху реформування українського фінансового ринку загалом та центрального банку зокрема. Ми також зацікавлені у розширенні співробітництва у галузі розбудови cashless economy в Україні. Адже маємо намір зменшити співвідношення готівкових коштів (M0) до ВВП з 12,3% у 2020 році до 7,5% у 2025 році", – сказав голова НБУ Кирило Шевченко.

Він розповів, що розвиток безготівкових розрахунків – одна зі стратегічних цілей НБУ. У цьому напрямі центробанк України зосереджений на підвищенні якості законодавчого та нормативного регулювання ринку платіжних послуг, а також розвитку безготівкової платіжної інфраструктури. Буквально два тижні тому Верховна Рада ухвалила новий закон про платіжні послуги. Його норми допоможуть досягти поставленої мети.

"Керівництво Ріксбанку висловило готовність поділитися з українськими колегами необхідними знаннями та досвідом. Сторони домовилися скоординувати подальші кроки, враховуючи поточний стан розвитку безготівкових розрахунків в Україні", - резюмують у Нацбанку.