Шевченко: НБУ ухвалює рішення щодо облікової ставки лише з огляду на економічні фактори

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко під час брифінгу наголосив, що ухвалюючи рішення щодо облікової ставки, правління Національного банку зважає “виключно на економічні фактори” (цитата).

“Політична мотивація непідвищення або підвищення ставки не вписується в контекст сьогодення”, - підкреслив керівник Нацбанку.

Разом з тим, К. Шевченко звернув увагу, що високими темпами зростання споживчих цін невдоволене населення як України, так й інших держав.

“Нещодавно Національний банк Польщі підвищив свою ключову ставку після її перебування на близькому до нуля рівні впродовж 9 років. І особливістю цього рішення було те, що напередодні прийняття рішення Національним банком Польщі прем`єр-міністр [цієї країни] заявив про негативний вплив високої інфляції саме на настрої населення.

Я хочу нагадати, що український центробанк був одним з перших центральних банків, які в поточному році підвищили облікову ставку для боротьби зі зростанням інфляції.

Загалом ми підвищували облікову ставку в поточному році 4 рази, і в разі реалізації додаткових проінфляційних ризиків, ми готові підвищити облікову ставку та задіяти інші монетарні інструменти вже на грудневому засіданні цього року”, - резюмував глава НБУ.