Шевченко: НБУ розмірковує над пом`якшенням деяких валютних обмежень

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю японському виданню The Asahi Shimbun повідомив, що Національний банк розмірковує над пом’якшенням деяких валютних обмежень.

“Ми також думаємо про те, як повернутися до режиму плаваючого курсоутворення. Такий крок принесе більшу стабільність на валютному ринку”, - зазначив К.Шевченко.

Відповідаючи на питання, як НБУ вдалося уникнути суттєвої девальвації гривні під час війни, глава НБУ зауважив, що для цього було вжито низку заходів, у т.ч. зафіксовано фіксовано обмінний курс.

К. Шевченко констатував, що завдяки завчасній підготовці та оперативному введенню в дію у перший день війни плану безперервної роботи, банківська система працює стабільно, кількість відкритих відділень збільшується, банки продовжують кредитувати, спостерігаємо зростання гривневих вкладів.

Глава НБУ наголосив, що такий запас міцності досягнуто, зокрема, завдяки реформам, проведеним у фінансовому та банківському секторах, і Національний банк залишається відданими стратегічному курсу на реформування.