Шевченко: система електронних платежів НБУ зможе працювати в режимі 24/7

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що Нацбанк працює над переведенням платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO20022, на основі якого Національний банк вже почав розробку нового покоління системи міжбанківських платежів (СЕП).

"До кінця 2022 року ми повинні не лише модернізувати СЕП відповідно до цього міжнародного стандарту, а й перевести її роботу в режим 24/7", - зауважив керівник центробанку.

Нагадаємо, в серпні 2020 року Система електронних платежів (СЕП) запрацювала в режимі 23/7.

Крім того, К. Шевченко розповів, що наразі до державної системи віддаленої ідентифікації – Системи BankID НБУ - підключені вже 34 банки-ідентифікатори.

"Онлайн-послуги з використанням Системи BankID НБУ доступні 99% користувачам платіжних карток на ринку. Завдання НБУ на 2021 рік зробити Систему BankID НБУ доступною для кожного українця. Адже вона спрощує доступ до державних, комерційних та фінансових послуг.

Також разом з Мінцифри ми врегулювали можливість використання мобільного застосунку "Дія" для дистанційної ідентифікації клієнтів та отримання ними фінансових послуг. Це вже працює у банківському і небанківському ринках", - констатував глава НБУ.

Він акцентував увагу, що Національний банк зосереджений на роботі над низкою проєктів, здатних стимулювати розвиток інноваційних фінансових послуг, зокрема над оновленням платіжного законодавства.

"Так законопроєкт №4364 «Про платіжні послуги» передбачає імплементацію положень другої платіжної директиви Європейського Союзу. Важливою новацією стане впровадження концепції відкритого банкінгу (Open banking), який об`єднати різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину систему. Це дасть можливість споживачу користуватися інноваційними сервісами та легко і зручно управляти своїми коштами", - зазначив К. Шевченко.