Шевченко: НБУ оцінює обсяг заощаджень населення "під подушкою" на $30-35 млрд

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, обсяг "сірої" економіки України становить до 30% ВВП, повідомив глава Національного банку Кирило Шевченко на Київському міжнародному економічному форумі в четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

"Є різні оцінки "сірої" економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює $30-35 млрд - у доларах, євро та гривні", - сказав К. Шевченко.

Він уточнив, що підрахунок накопичень здійснено за методологією платіжного балансу. Відсутність оцінки до 2010 року він пояснив проблемами в статистиці.

"Що стосується питання, як дістати ці гроші "з-під матраца", - це небанківський фінансовий ринок. На сьогодні цей ринок динамічніший, його шлях до клієнта коротший, ніж у банків" - зазначив глава НБУ.

К. Шевченко повідомив, що Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази небанківського фінринку, тому що нинішні закони були ухвалені 20 років тому. "До кінця року ми це пройдемо, у нас хороша залученість профільних асоціацій", - зазначив він.

Поки ж глава Нацбанку констатував, що громадяни мають 2,5 варіанта інвестування: депозити і нерухомість, а також ОВДП, оцінені ним в 0,5 варіанта.