НБУ: на ринок небанківських фінпослуг у січні-жовтні прийшли 156 нових учасників

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко констатує, що ринок небанківських фінансових послуг трансформується.

"Невдовзі очікуємо на прийняття трьох ключових законопроєктів. Ринок залишають неконкурентні гравці. Від початку року пішло понад 200 установ. Натомість з`явилося понад 150 нових учасників ринку. До недобросовісних фінустанов регулятор продовжує застосовувати заходи впливу. Ця цифра наближається до 500", - зауважив К. Шевченко.

За словами глави Національного банку, з початку року були фіналізовані та подані до парламенту три законопроєкти «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (5065), «Про кредитні спілки» (5125), «Про страхування» (5315). "Вони наблизять український ринок до європейських стандартів і дадуть поштовх для розвитку", - коментує К. Шевченко.

Він уточнив, що упродовж 10 місяців 2021 року з ринку пішло 254 установи. Зараз на ринку небанківських фінансових установ працює 1920 учасників. Натомість прийшло 156 нових учасників ринку небанківських фінансових послуг.

У січні-жовтні за результатами безвиїзного та виїзного нагляду до фінустанов застосовано 479 заходів впливу.

"Найчастіше регулятор вдавався до тимчасової зупинки ліцензій – 161 компанія. Штрафи – другий за популярністю захід. Оштрафували 124 установи. На третьому місці – зобов`язання усунути порушення. Його застосували до 106 учасників ринку. Анульовано ліцензії 88 компаніям. Запровадження тимчасової адміністрації як захід впливу взагалі не застосовувався. Цифри свідчать, Нацбанк рідко вдається до радикальних дій. Ми йдемо назустріч учасникам ринку і даємо не один шанс переформатувати свою діяльність", - резюмує К. Шевченко.