Шевченко: частка держбанків в активах банківської системи знизилася до 46,9%

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко взяв участь у 5th annual Ukrainian Investment Roadshow та виступив у панельній дискусії, присвяченій обговоренню реформ і приватизації державних підприємств, зокрема держбанків, удосконалення корпоративного управління та розвитку внутрішніх ринків капіталу, констатує прес-служба Нацбанку.

"Український банківський сектор досяг значного прогресу за останні п’ять років, зокрема і в зниженні частки держави у банківській системі – цей показник на сьогодні є нижче 50%. З початку 2021 року частка чистих активів державних банків знизилася на 5,7 процентного пункту до 46,9% на кінець жовтня. Приватизація державних банків була і залишається першочерговим завданням. Наша стратегічна мета – зниження частки ринку державних банків до 25% до 2025 року.

Це буде досягнуто за рахунок продажу контрольних пакетів акцій іноземним та національним стратегічним інвесторам, міжнародним фінансовим установам, а також шляхом проведення IPO", – зазначив керівник Нацбанку.

Він також наголосив, що успішна приватизація державних банків є неможливою без побудови ними ефективної системи корпоративного управління. Для досягнення цієї мети унесено низку важливих законодавчих змін, зокрема в Закон України "Про банки і банківську діяльність", що набули чинності в серпні 2021 року.

Наступними кроками з боку регулятора в цьому напрямі стали нещодавно прийняті зміни в нормативно-правовій базі НБУ щодо покращення корпоративного управління, зокрема до положень про внутрішній аудит, про застосування Національним банком заходів впливу тощо.