Шевченко обговорив з топами ЄБРР своп-лінію і входження в капітал Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що щорічних зборах Ради керуючих Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) зустрівся з керуючим директором ЄБРР у секторі фінансових установ Франсісом Маліжем:

"Подякував за всебічну підтримку України у боротьбі з російськими окупантами та прагнення допомогти нашій державі у післявоєнному відновленні. «Пакет стійкості» ЄБРР та рішення закрити свої представництва у москві та мінську разом із призупиненням реалізації існуючих проєктів у росії та білорусі є підтвердженням відомої істини про те, що важкі часи допомагають виявити справжніх друзів та показують справжній сенс партнерства.

Наголосив, що незважаючи на війну, ми залишаємося відданими стратегічному курсу на реформування фінансового сектору України та інтеграцію до європейської спільноти центральних банків. У зв᾿язку з ухваленням у квітні ВРУ Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», що передбачає посилення платоспроможності ФГВФО та приєднання Ощадбанку до системи гарантування вкладів, обговорили подальші кроки щодо входження ЄБРР у капітал Ощадбанку.

Також приділили увагу спільному з ЄБРР проєкту технічної допомоги з адаптації положень нормативної бази України та принципів нагляду до стандартів пруденційного нагляду ЄС у банківському секторі. Сподіваюся, що співпраця в межах проєкту продовжуватиметься.

Коротко поінформував про поточний стан української економіки та ситуацію в банківському та фінансовому секторах. Звернувся до представників ЄБРР із пропозицією розглянути можливість розширення своп-лінії з метою застосування додаткових інструментів підтримки нашої держави. Також обговорили запроваджені міжнародні санкцій проти рф та рб і необхідність їх посилення.

Щиро вдячний ЄБРР за чітку позицію та миттєву реакцію у відповідь на російське вторгнення в Україну. Проте війна триває і ми дуже розраховуємо на подальшу допомогу та підтримку з боку міжнародних партнерів".

Крім того, Кирило Шевченко розповів про зустріч з керуючим директором ЄБРР з питань економіки, політики та управління Крістофом Денком та директором з питань розвитку ринку капіталу та фінансових ринків Алексом Пивоварським:

"Обговорили:

- підтримку України з боку ЄБРР. «Пакет стійкості» та прагнення ЄБРР допомогти у післявоєнному відновленні України є вкрай важливими для нас і чітко демонструють глибокий сенс нашого партнерства;

- роботу НБУ під час війни та шляхи збереження фінансової стабільності у країні. Результатом наших зусиль є стабільно працююча банківська система: 79% відділень системно важливих банків приймають клієнтів, тренд на зростання гривневих вкладів у системі зберігається, платежі здійснюються безперебійно. Крім того, банки продовжують кредитувати;

- проєкт ЄБРР, спрямований на оцінку відповідності принципів регулювання та нагляду в банківському секторі до стандартів ЄС.
Останньому пункту приділили багато уваги. Вже проведено ґрунтовну роботу щодо оцінки еквівалентності регуляторної та наглядової бази Європейською службою банківського нагляду (European Banking Authority).

Висловив сподівання на подальшу співпрацю з ЄБРР у межах цього проєкту, оскільки це одна з важливих складових нашого євроінтеграційного курсу".

P.S.

Згодом глава НБУ також проінформував, що в Марракеші під час зборів Ради керуючих ЄБРР відбулася зустріч офіційної делегації України з президентом ЄБРР (EBRD) Оділь Рено-Бассо:

"Ми всі бачили, якою швидкою була реакція ЄБРР на напад рф: закриття представництв у москві та мінську, затвердження «Пакету стійкості» (Resilience Package). Особисто подякував пані Рено-Бассо за підтримку України.

Кожен день війни означає нові втрати для України, тому закликав посилювати санкційний тиск.

Так, сьогодні наша банківська система працює стабільно. І це потужна підтримка для економіки. Проте, враховуючи завдані війною збитки, Україна потребує збільшення фінансування й ухвалення міжнародною спільнотою нестандартних рішень.

Звернувся до ЄББР із проханням розширити своп-лінію для надання максимальної підтримки нашій державі".