Шевченко: держбанки з початку війни збільшили обсяг кредитів на 12,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв`ю "Економічній правді" повідомив, що станом на 1 квітня з початку повномасштабної війни Росії проти України держбанки додатково надали кредити на 12,8 млрд грн:

"Це 15% приросту кредитного портфеля за попередній рік, в якому державні банки продемонстрували рекордний приріст.

Тому сьогодні я хочу сказати, що підтримую прем`єр-міністра Дениса Шмигаля, який наголошує, що банківська система повинна бути одним з основних драйверів відновлення економіки. І розумію, що державним банкам буде відведена ключова роль в цьому процесі.

Серед позичальників є і великі державні компанії, зокрема, оборонної промисловості та енергетичної сфери. Також, за програмою "5-7-9" державні банки з початку війни видали більше, ніж 800 кредитів.

Загалом весь портфель за цією програмою з початку війни, якщо говорити про державні банки, склав 1,2 млрд грн. Великі недержавні банки теж активні. Приміром, за цією програмою під час війни Райффайзен Банк видав кредитів на 165 млн грн.

<...> Щодо аграрного сектору ми дуже схвально сприйняли ініціативу президента щодо можливості кредитування під 0% для аграріїв під посівну.

З початку війни банківська система видала 2,3 млрд грн кредитів. Тобто кредитний портфель банківської системи не зменшився. У планах банків стоїть зараз ще додаткове кредитування аграрної галузі на 40 млрд грн. Це плани банків-учасників програми. На 1 квітня це 12 банків. Пакети документів ще 17-ти банків на стадії підписання.

Тобто ми з урядом зараз працюємо над тим, щоб у банків з’явився додатковий апетит до кредитування, навіть в цих умовах".