Шевченко - про співпрацю зі Світовим банком: на стадії реалізації проекти на $3,2 млрд

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Кирило Шевченко повідомив, що у Вільнюсі провів зустріч з Анною Б’єрде, віце-президенткою Світового банку, яка відповідає за регіон Європи та Центральної Азії, та директором у справах України, Білорусі та Молдови Арупом Банерджі:

"Ми обговорили ухвалений нещодавно закон про корпоративне управління, що є одним із структурних маяків нашої програми співпраці з МВФ, поточну економічну ситуацію в Україні, нашу монетарну політику та збільшення золотовалютних резервів.

Окремо зупинилися на діяльності НБУ як регулятора небанківського сектору та низці вже затверджених важливих правил для учасників ринку. Також зупинилися на перспективах розвитку в Україні зелених фінансів та зосередженні стратегії наших дій на таких векторах, як FinTech та інновації.

Висловив подяку нашим партнерам за завершення процедури запуску проєкту Economic Recovery Development Policy Loan, 29 червня в Україну надійшли перші $350 млн та направлені до фінансування загального фонду державного бюджету. До речі, загальна сума проєкту складає $700 млн.

Світовий банк, нагадаю, є другим після МВФ нашим кредитором. За весь час нашого співробітництва Світовий банк затвердив для України 59 позик загальним обсягом $12,93 млрд, з яких Україна отримала $9,7 млрд.

Станом на 1 червня 2021 року на стадії реалізації знаходилося 12 інвестиційних проектів та 1 системний проєкт загальною сумою майже $3,2 млрд, вибірка коштів позик за якими складає $1,86 млрд (що є 58,40% від загальної суми).

Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю між нашими установами".