Що з кредиторськими вимогами Raiffeisen Bank International до групи Milkiland на $81 млн

Все про економіку та фінанси

19 листопада Госпсуд м. Києва прийняв до розгляду справу №910/12448/18 за позовом Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ (Raiffeisen Bank International AG) до Дочірнього Підприємства "Агролайт" як заставодавця про звернення стягнення на предмет застави (за договором застави рухомого майна від 17.08.2012) шляхом проведення публічних торгів з початковою ціною предмета застави в розмірі 10,3 млн грн в рахунок часткового погашення заборгованості на 81,1 млн дол.

Як третя особа в справі фігурує компанія Мілкіленд Н.В. (Milkiland N.V.).

За даними держреєстру, засновником дочірнього підприємства «Агролайт» є ТОВ “Мілкіленд-Україна”, а кінцевими бенефіціарами - Анатолій та Ольга Юркевичі.

Raiffeisen Bank International AG також подав позов до ПАТ "Чернігівський молокозавод" про звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок часткового погашення за кредитним договором від 16.12.2011 на 81,1 млн дол (справа №927/709/18).

Банк просить суди встановити спосіб реалізації предмета іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів з початковою ціною предмета іпотеки у розмірі 33 млн грн.

Як третя особа в справі фігурує компанія Мілкіленд Н.В. (Milkiland N.V.).

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПАТ "Чернігівський молокозавод" є Анатолій та Ольга Юркевичі.

Разом з тим, як повідомляв AgroPortal, 18.11.2019 Raiffeisen Bank International підписав договір про передачу для Swestal Holding ltd права вимоги до групи “Мілкіленд” на $29,29 млн за синдикованим кредитом (серед кредиторів був також UniCredit Bank Austria AG).

Йдеться про другу половину відповідного синдикованого кредиту 2011 року: права вимоги за першою половиною цієї позики - теж на $29,29 млн - були передані для Swestal Holding ltd у березні поточного року.

Нагадаємо, про кредиторські вимоги до групи "Мілкіленд" у судовому порядку заявляли також Сбербанк та Укргазбанк.

Крім того, А. Юркевич мав конфлікт з Укрексімбанком по девелоперським проектам.

При цьому НБУ пов’язував з А. Юркевичем збанкрутілий “Український професійний банк” (УПБ), а правоохоронці здійснювали досудове розслідування в кількох кримінальних провадженнях щодо сумнівних операцій УПБ.

Про рішення міжнародного арбітражу, за яким держава має виплатити структурам Юркевича 9 млн дол, втрачених у збанкрутілому Кредитпромбанку, - тут.