Ще понад 30 тисяч громадян і представників бізнесу купили військові ОВДП

Все про економіку та фінанси

НБУ інформує, що Міністерство фінансів з початку повномасштабного нападу росії провело 27 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до держбюджету понад 55,2 млрд грн, близько 144,1 млн дол. США та 176,5 млн євро.

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас минулого тижня кількість вкладників серед громадян та бізнесу збільшилася з 11,8 тис. до 43,3 тис.

"Рекордне зростання пов`язане із запровадженням учасниками ринку капіталу нових цифрових сервісів у координації із депозитарієм НБУ, біржами та центральним контрагентом. У тому числі, завдяки введенню напередодні нових модернізованих сервісів API-взаємодії системи "Депозитарій НБУ", - пояснює Нацбанк.

Станом на 9 травня 2022 року обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у військові облігації перевищує 4,6 млрд грн, 45,7 млн дол. США та 25,6 млн. євро, а нерезидентів – 66,7 млн грн.

"Сьогодні кожен бажаючий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансовий фронт України", - зауважує НБУ.