СЕТАМ продав птахофабрику Бахматюка: відкрите питання - скільки коштів отримає НБУ

Все про економіку та фінанси

Міністерство юстиції повідомило, що держпідприємство «СЕТАМ» на електронному майданчику OpenMarket продало арештовані Державною виконавчою службою єдиний майновий комплекс птахофабрики за 690 млн грн (покупець - ТОВ "КУА "Євротранс-Інвест") і майновий комплекс у с. Пухівка Київській області за 300 млн грн (покупець - ТОВ "ФК "Фінгарант").

На аукціон було виставлено птахофабрику площею 126 579,4 кв.м., розташовану в місті Київ, Броварський проспект, 99, та майновий комплекс загальною площею 5773,7 кв.м., що розташований за адресою: Київська область, Броварський район, с. Пухівка, вул. Радгоспна, 37.

Як зазначається, по обох лотах на аукціони зареєструвалося і сплатило гарантійні внески по 4 учасники. Зростання ціни під час аукціону по першому лоту склало 447% (563 987 891 грн), а по другому - 5 935% (295 028 909 грн).

«У переможців є 10 робочих днів для того, щоб розрахуватися за лоти. Якщо переможці не розрахуються вчасно, їм доведеться втратити чималенькі гарантійні внески, а право на купівлю цього майна перейде до наступного учасника. По птахофабриці розмір гарантійного внеску складає 6,3 млн грн, а по майновому комплексу в Пухівці - 248 тис грн», - наголосив гендиректор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.

Як свідчать дані СЕТАМ, друга за величиною ставка на аукціоні (розкрита публічно) при продажі птахофабрики була 180,2 млн грн, а на аукціоні з продажу майнового комплексу в с. Пухівка Київській області (знову ж таки - з тих, які розкриті публічно) - 5,07 млн грн.

Власником цих об’єктів нерухомості значиться ТОВ "Птахофабрика Київська", яке НАБУ в рамках справи щодо 1,2 млрд грн рефінансування, залученого ВіЕйБі Банком у Нацбанку, пов’язувало з Олегом Бахматюком.

У березні 2020 року НБУ публічно заявляв про конфлікт довкола “Київської птахофабрики”, яка була в заставі НБУ по рефінансу, виданому для банку “Фінансова ініціатива”. Як зауважував НБУ, працівники підприємства не допустили держвиконавця на територію птахофабрики, перешкоджаючи тим самим процедурі звернення стягнення на майно. При цьому в агрохолдингу “Авангард” Олега Бахматюка говорили про порушення в діях держвиконавців, а також уточнювали, що “Авангард” займається виробництвом яєць на вказаній птахофабриці.

Видання “Наші гроші” пише про можливий зв’язок ТОВ "КУА "Євротранс-Інвест" і ТОВ "ФК "Фінгарант", які придбали згадане вище майно, з Олегом Бахматюком.