Середній розмір субсидії в опалювальному сезоні буде близько 2000 грн, - міністр

Все про економіку та фінанси

Середній розмір субсидії в опалювальному сезоні у 2021-2022 році складатиме близько дві тисячі гривень. Про це на брифінгу заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна, інформує "Суспільне".

За її словами, уряд планує збільшити програму субсидій у поточному році ще на 12,1 мільярда гривень.

У бюджеті на цей рік на виплати субсидій закладено 35,2 мільярда гривень і затримок із фінансуванням соцвиплат не буде, запевнила міністерка. За її словами, середній розмір субсидії в опалювальному сезоні 2021-2022 року складатиме близько двох тисяч гривень, а у разі підвищення тарифів субсидії будуть перераховуватися автоматично.

"Люди зараз спитають, що буде, якщо зростатимуть тарифи, куди бігти, які довідки потрібні, щоб збільшити розмір субсидій? Я хочу зразу відповісти. Не потрібно нікуди бігти й не потрібно ніякі довідки приносити. Якщо зростатимуть тарифи на комунальні послуги розмір субсидій для отримувачів буде переглянутий автоматично. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але в результаті зростання тарифів їй знадобилася така допомога, то вона може звернутися в будь-який моменті такій людині субсидію призначать одразу в місяць звернення", — зазначила Лазебна.

Торік субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримували близько трьох млн домогосподарств. Станом на сьогодні субсидія вже призначена майже 2,5 млн домогосподарств.

"Деякі регіони можуть повернутися до червоної зони з усіма відповідними обмеженнями. Що у такому випадку буде відбуватися з субсидіями? Для мешканців регіонів, які потраплять до червоного рівня небезпеки одразу на 50% будуть збільшені норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій. Це відбудеться автоматично", — повідомила урядовиця.