Сенат США затвердив Нуланд на посаді заступника держсекретаря

Все про економіку та фінанси

Сенат Конгресу США одноголосно затвердив кандидатуру Вікторії Нуланд на пост заступника держсекретаря з політичних справ, пише zn.ua.

Нуланд є колишнім помічником держсекретаря з європейських справ. Вона працювала заступником радника з національної безпеки тодішнього віце-президента Діка Чейні з 2003 по 2005 рік і керувала апаратом заступника державного секретаря з 1993 по 1996 рік.

Нуланд запам`яталася тим, що під час протестів в Києві взимку 2014 року приїхала на Майдан для підтримки мітингувальників.

У травні 2019 року Нуланд виступила за посилення антиросійських санкцій. Незабаром після цього вона потрапила в чорний список, складений у відповідь на санкції США, їй відмовили в російській візі.

Взимку 2021-го президент США Джо Байден запропонував призначити Нуланд заступником держсекретаря США з політичних питань. Американський лідер відзначив, що вона працювала при п`яти президентах США і дев`яти держсекретарів і «має необхідний досвід і зв`язками, щоб згуртувати світ навколо просування американських інтересів».

Раніше Сенат США затвердив нового директора ЦРУ. Вільям Бернс був дипломатом і послом США в Москві. Раніше, за Барака Обами, Вільям Бернс був главою американської делегації на переговорах "шістки" міжнародних посередників з Іраном щодо іранської ядерної проблеми.