СБУ та ГПУ звинувачують керівників ДПЗКУ в спробі завдати збитків державі на 15 млн дол.

Все про економіку та фінанси

Як повідомляє СБУ, 29 вересня співробітники Служби затримали посадових осіб ПАТ «ДПЗКУ» та їхніх спільників, які уклали завідомо збиткову для держпідприємства угоду на загальну суму 15 млн дол щодо купівлі через рахунки іноземної офшорної кампанії частки статутного фонду комерційної структури ТОВ «Українська Національна Стивідорна Компанія».

«За результатами скоординованих дій правоохоронних органів заблоковано та не допущено незаконну фінансову оборудку з викрадення з України державних коштів», - йдеться в повідомленні СБУ. Також уточнюється, завданню збитків державі СБУ запобігло разом з Генпрокуратурою.

Під час обшуків у помешканнях та на робочих місцях правоохоронці виявили та вилучили документацію, яка підтверджує причетність посадовців ПАТ «ДПЗКУ» до кримінального правопорушення, вилучено готівку в національній та іноземній валюті на загальну суму 25 млн. грн.

Крім цього, вилучено документи, що вказують на незаконне відкриття окремими керівниками Державної продовольчо-зернової корпорації Міністерства аграрної політики та продовольства України рахунків в іноземних банках та реєстрації офшорних компаній для використання їх у протиправній діяльності.

У рамках розпочатого кримінального провадження, за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України триває досудове розслідування, встановлюються обставини вчиненого злочину та усі причетні до нього особи. Здійснюються заходи для викриття інших фактів протиправної діяльності службових осіб ПАТ «ДПЗКУ», - йдеться в повідомленні СБУ.