СБУ і поліція повідомили про підозру не тільки Лагуну, але й кільком екс-топам Дельта Банку

Все про економіку та фінанси

Служба безпеки України (СБУ) заявила, що її співробітники встановили перших підозрюваних, причетних до банкрутства і ліквідації Дельта Банку.

Як зазначається, "ними виявилися 5 топ-посадовців установи, серед яких колишній власник банку, що обіймав посаду голови спостережної ради" (йдеться про Миколу Лагуна, - ред.).

Нижче - заява СБУ:

"За наявною інформацією, через корупційні схеми зловмисники розтратили майна і коштів банку на понад 1 млрд грн.

Підозри вручили після проведення 14 синхронних обшуків, які проходили за місцями проживання причетних службових осіб.

Наразі 5 фігурантам повідомлено про підозру одразу за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Серед осіб, яким повідомлено про підозру:

- колишній власник банку (обіймав посаду голови спостережної ради);
- голова ради директорів;
- заступник голови ради директорів;
- заступник голови ради директорів;
- директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Під час розслідування встановлено, що службові особи АТ «Дельта Банк» протягом 2012 - 2015 років уклали завідомо збиткові для банку кредитні договори. Серед них – і договори, на підставі яких здійснили відчуження грошей, майнових прав банку та заставного майна на суму понад 1 млрд грн.

З метою відшкодування збитків накладено арешт на майно Голови Спостережної Ради, серед якого близько 200 земельних ділянок у Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях, а також арештовано грошові кошти у сумі 1 млн доларів, які знаходяться на рахунку Голови Ради директорів в одному із швейцарських банків. Вживаються заходи щодо розшуку та арешту майна інших підозрюваних.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники Головного Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, а також слідчі Головного слідчого управління Національної поліції спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора".

Як додає Національна поліція, п’ятьом фігурантам, чотири з яких обіймали вищі керівні посади в Дельта Банку, загрожує до 12-ти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.