СБУ: арештовано активи видобувних компаній російського олігарха на понад 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Служба безпеки України повідомила, що припинила діяльність організації, яка займалась незаконним видобутком українських надр у промислових масштабах, нею керував впливовий російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група, пише "БізнесЦензор".

"Свої мільйонні прибутки компанія направляла на фінансування повномасштабної агресії рф, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму та на сході України", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за матеріалами СБУ накладено арешт на особисте майно російського олігарха, активи підконтрольних підприємств і незаконно видобуті корисні копалини на загальну суму понад 1 млрд грн.

Правоохоронці встановили, що він організував незаконних бізнес у Київській та Житомирській областях. Там його комерційні структури займались масштабним видобутком піску та щебню без сплати податків до українського бюджету в особливо великих розмірах.

Також зловмисники причетні до схем рейдерських захоплень спеціалізованих підприємств надровидобувної галузі нашої держави, додали в СБУ.

"Зароблені "надприбутки" вони виводили в РФчерез розгалужену мережу офшорних компаній. Крім того, бізнесмен систематично виправдовував російську агресію, заперечував злочини окупантів і підтримував терористичні організації на сході України. За даними слідства, він також став засновником однієї з російських компаній разом з так званим "міністром днр", – наголосили в Службі безпеки.

Наразі триває системна робота для притягнення до відповідальності організаторів та учасників цієї злочинної діяльності.

Заходи з блокування правопорушень проводили співробітники СБУ спільно з Державним бюро розслідувань та за процесуального керівництва Офісу генпрокурора.

Правоохоронні органи не називають прізвище росіянина. Водночас, за даними Forbes, йдеться про бізнесмена Ігоря Наумця, який має громадянство РФ, та його підприємства "Юнігран" і "Будіндустрія-Сервіс ЛТД".