Сбєрбанк і ще два росбанки відсьогодні відключають від SWIFT

Все про економіку та фінанси

У вівторок, 14 червня, набирають чинності європейські санкції проти російських банків Сбєрбанк, Россєльхозбанк та Московський кредитний банк. Їх мають відключити від міжбанківської системи SWIFT, пише Liga.net.

Відключення від SWIFT передбачене шостим пакетом санкцій ЄС, який був ухвалений на початку червня.

SWIFT (від англ. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications), міжнародна система для транскордонних переказів та платежів. До неї під`єднано понад 12 000 банків у світі. Це європейська система зі штаб-квартирою в Бельгії. Росія входила до трійки лідерів за кількістю транзакцій у SWIFT, а за їхнім обсягом посідала десяте місце.

Російські банки запевняють, що відключення від SWIFT не матиме суттєвого впливу на їхню діяльність, тому що найважчі санкції й так уже запроваджено.

"Основні обмеження вже діють. Відключення від SWIFT не змінює поточну ситуацію у міжнародних розрахунках. Внутрішньоросійські операції не залежать від SWIFT і проводитимуться банком у стандартному режимі", – казали в Сбєрбанку.

У Россєльхозбанку казали, що замість SWIFT використовують інші системи передачі фінансових повідомлень, а клієнтам банку за кордоном треба використовувати карти UnionPay, на функціонал та обслуговування яких санкції ніяк не вплинули. При цьому в Россєльхозбанку визнали, що терміни виконання переказів за кордон можуть збільшитись.

Загалом від SWIFT відключили уже десять російських банків. З 12 березня аналогічні санкції діють щодо банку "Откритіє", Новікомбанку, Промсвязьбанку, Банку Росія, Совкомбанку, ВЕБ та ВТБ.

Також від SWIFT відключили кілька банків з Білорусі, яка надала підтримку Росії у війні проти України.