Сбербанк відсудив 2 млрд грн у "Сумського НВО"

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Сумської області задовольнив позов Сбербанку та вирішив стягнути з АТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" і його дочірнього підприємства "Завод обважнених бурильних та ведучих труб” $44,1 млн і 928,9 млн грн, пише Liga.net з посиланням на судові матеріали.

Як зазначається, кредит був залучений у 2011 році, і тоді підприємством управляв Костянтин Григоришин (був одним з акціонерів кіпрської Stremvol Holdings Limited, яка володіла 83,74% акцій “Сумського НВО”).

У листопаді 2020 року Північний апеляційний госпсуд відмовився анулювати поруку "Заводу обважнених бурильних та ведучих труб”.

У 2020 році Stremvol Holdings вийшла зі складу акціонерів НВО. Новим власником 83,74% акцій стала Inter Growth Investments. Через швейцарську Torberg Beteiligungen AG нею володіє громадянин РФ Володимир Лук`яненко - син колишнього гендиректора Володимира Лук`яненка.

За даними ЗМІ, "Сумське НВО" перейшло під контроль Володимира Лук’яненка та Вадима Новинського внаслідок програшу К. Григоришина в Лондонському арбітражі на 300 млн дол.

Про позови інших банків до “Сумського НВО” - тут і тут.

Про кредиторські вимоги банків до компаній з орбіти Григоришина - тут.

Про борги компаній з орбіти Новинського - тут, тут, тут.