Сбербанк: РФ не зможе вимагати в України 3 млрд дол. по євробондам раніше березня-2015

Все про економіку та фінанси

Відношення держборгу України до ВВП перевищить 61% в кінці 2014 року. Однак зажадати дострокового погашення євробондів на 3 млрд дол, які були викуплені Росією в грудні 2013 року, РФ зможе тільки після публікації офіційної статистки про розмір українського ВВП в березні 2015 року. Про це йдеться в огляді російського Сбербанку.

Експерти фінустанови також зазначають, що в разі відмови Києвом задовольнити вимогу кредитора, за іншими зовнішніми зобов`язаннями країни може настати крос-дефолт, що суттєво ускладнить процес розміщення позик на міжнародних ринках капіталу для України.

Водночас у Сбербанку зауважують, що на минулому тижні Україна заявила про готовність здійснити виплати за випущеними в 2013 році євробондами, в разі виникнення подібної вимоги з боку власників боргу (РФ).

Нагадаємо, що в 2013 році український уряд випустило облігації на суму 3 млрд дол. з купоном 5,0% річних для оформлення позики з боку Російської Федерації. У проспекті емісії позики йдеться про можливість кредиторів достроково вимагати погашення позики у разі, якщо рівень держборгу перевищить позначку 60% від ВВП.