Сбербанк передає російській владі дані клієнтів, які жертвують кошти для ЗСУ

Все про економіку та фінанси

Російський "Сбербанк" виявляє громадян РФ, які жертвують гроші на потреби Збройних Сил України, та передає їхні дані російській державі. Як повідомляє ТАСС, про це йдеться у листі заступника голови фінансової організації Белли Златкіс першій заступниці голови комітету Держдуми РФ з освіти Яні Лантратовій, констатує "Суспільне".

"Збирачі коштів для Збройних сил України виявляються банком як самостійно з використанням комплексу різних інструментів, включно із моніторингом соціальних мереж, так і за допомогою інформації, яка надходить від третіх осіб. За отриманими відомостями проводиться аналіз підозрілої діяльності клієнта профільними службами банку", — йдеться у листі.

При цьому адміністрація банку надсилає інформацію про перекази, які можуть йти на військові цілі, до Росфінмоніторингу.

"Банк розглядає питання щодо реалізації таких операцій права, передбаченого пунктом 11 статті 7 федерального закону "Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансування тероризму" і надсилає до Росфінмоніторингу інформацію відповідно до пункту 3 статті 7 зазначеного закону", — зазначається у документі. 

Нагадаємо, НБУ відправив на ліквідацію українську "дочку" російського Сбербанку (МР Банк) відразу після початку повномасштабної війни РФ проти України.