Сбербанк хоче стягнути 1,6 млрд грн з компаній Новинського

Все про економіку та фінанси

До групи великих кредиторів мережі «Амстор» входить не тільки Укрексімбанк, але й, зокрема, «Дочірній банк Сбербанку Росії».

Через Господарський суд Дніпропетровської області ця фінустанова намагається домогтися визнання грошових вимог на 1,3 млрд грн до компаній ТОВ «Амстор-Інвест» та ТОВ «Капітель Інжиніринг», які входять в групу «Амстор».

Водночас українська «дочка» російського «Сбербанка» кредитувала й інші бізнеси Вадима Новинського. Зокрема, в 2010 році була відкрита кредитна лінія для Сільськогосподарського ТОВ ім. Шевченка на 1,08 млрд рублів. Поручителем виступало ТОВ «Росьагропродукт» (входить до групи компаній «Верес», яка контролюється «Смарт-Холдингом» В. Новинського).

Щоб стягнути близько 350 млн грн у рамках відповідного договору, «Дочірній банк Сбербанку» звертався в т.ч. до Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській громадській організації "Союз інвесторів України", який задовольнив позов банку. Госпсуд м. Києва підтвердив це рішення (до речі, як треті особи у справі фігурували ТОВ «Верес Фуд», ТОВ «Смарт Холдинг», ТОВ «Мукачівський консервний завод»).

Як не парадоксально, але і українська «дочка» Сбербанку, і бізнес «екс-росіянина» Новинського, по суті, постраждав від військової агресії Путіна проти України та торгової війни, яку розпочав Кремль.

Принаймні, в «Смарт-Холдингу» причиною погіршення фінансового становища «Амстора» називали в т.ч. той чинник, що майже половина його магазинів знаходиться в зоні АТО, а відчутного удару по «Вересу» завдали обмеження на експорт продукції на російський ринок.

Перефразовуючи Тютчева, «умом Путина не понять».