Сбербанк хоче стягнути $385 млн з української "дочки", яка на ліквідації

Все про економіку та фінанси

Російський Сбербанк повідомив, що подав до Арбітражного суду Москви позов із вимогою стягнути 23,4 млрд рублів ($385 млн) зі своєї колишньої української «доньки» — Міжнародного резервного банку (МР Банк), пише "НВ".

«Позов подано до російського суду відповідно до умов договору», — зазначили в прес-службі Сбербанку.

Нагадаємо, 25.02.2022 - тобто вже на наступний день після початку повномасштабної війни рф проти України - НБУ ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії Сбербанку/МР Банку та Промінвестбанку, а також про їх ліквідацію.

Нещодавно ФГВФО повідомляв, що виплатив вкладникам Сбербанку/МР Банку 724,5 млн грн, а вкладникам Промінвестбанку - 0,13 млн грн.

У травні Верховна Рада затвердила рішення РНБО (винесене після відповідних пропозицій НБУ і Кабміну) про конфіскацію корпоративних прав і фінансових активів Сбербанку/МР Банку та Промінвестбанку.

Йдеться про примусове вилучення

- 100% акцій виведеного з ринку МР Банку/Сбербанку (які належать російському Сбербанку);

- 99,77% акцій виведеного з ринку Промінвестбанку (які належать російській держкорпорації ВЕБ.РФ);

- права вимоги російського Сбербанку до МР Банку на 14,89 млрд грн;

- права вимоги ВЕБ.РФ до Промінвестбанку на 934,9 млн грн;

- прав кредитної вимоги МР Банку/Сбербанку до юросіб (у т.ч. до Донецької залізниці - на 166 млн дол; "Електровашмашу" - на 517 млн грн; держкомпанії "Артем" - 205 млн грн; "Зоря"-"Машпроект" - 2,33 млрд грн)

- прав кредитної вимоги Промінвестбанку до "Укрзалізниці" на 231,6 млн дол.

- інших фінансових активів (у т.ч. кошти на коррахунках; ОВДП; депсертифікати тощо), крім коштів на 3 млрд грн, які мають бути спрямовані для виплат вкладникам МР Банку і покриття витрат ФГВФО на ліквідацію цієї фінустанови.