Сбербанк і нафта: глава Єврокомісії - про наступні санкції

Все про економіку та фінанси

Голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) очікує, що шостий пакет санкцій ЄС може включити обмежувальні заходи щодо Сбербанку Росії, а також механізм нафтового ембарго проти Москви. Слова фон дер Ляєн наводить у неділю, 17 квітня, німецька газета Bild am Sonntag, констатує DW.

"Ми вивчаємо російський банківський сектор, особливо "Сбербанк", на частку якого припадає 37 відсотків цього сектора", - зазначила вона. "І, звісно, ​​питання, пов`язані з енергетикою", - додала голова ЄК.

За словами фон дер Ляєн, Єврокомісія "нині розробляє розумні механізми, щоб (ембарго на) нафту також могло бути включено до наступного етапу санкцій".

Голова ЄК також прямо захистила уряд ФРН від звинувачень у тому, що він гальмує запровадження обмежень щодо РФ: "Німеччина погодилася на всі п`ять запропонованих нами пакетів санкцій протягом 48 годин". Ніколи ще Євросоюз "не діяв так згуртовано, рішуче та енергійно, як зараз", і Берлін зіграв у цьому свою роль, вважає політикиня.

Урсула фон дер Ляєн припустила, що запроваджені щодо Москви каральні заходи вже дають ефект: "Санкції з кожним тижнем дедалі глибше проникають у російську економіку". Експорт у Росію впав на 70 відсотків, валовий внутрішній продукт РФ зменшиться на 11 відсотків, заявила вона. Дефолт у Росії - лише питання часу, впевнена голова ЄК. "Цією війною Путін знищує свою власну країну та майбутнє її народу", - зазначила фон дер Ляєн.

Нагадаємо, на початку квітня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель разом із головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та прем`єр-міністром Словаччини Едуардом Хегером відвідали передмістя Києва, де після відходу російських військ було виявлено численні тіла мирних жителів.