Сбербанк конвертує кредити в "статутник" на 4,3 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

Наглядова рада Cбербанку ухвалила рішення про збільшення статутного капіталу дочірнього банку в Україні на 4,3 млрд грн – до 12,5 млрд грн., йдеться в офіційній заяві фінустанови.

«Збільшення капіталу ПАТ «Сбербанк» проводиться у відповідності до затвердженого Національним Банком України плану докапіталізації. Докапіталізацію банку буде проведено шляхом конвертації раніше отриманих міжбанківських кредитів у капітал. Отримані кошти ПАТ «Сбербанк» направить на формування додаткових резервів під кредити», - констатується в повідомленні фінустанови.

Нагадаємо, що в грудні російський Сбербанк ухвалив рішення про збільшення статутного капіталу української «дочки» на 4,78 млрд грн., або на 108,8% - до 8,17 млрд грн. Як уточнювали в прес-службі Сбербанку у відповідь на запит Finbalance, збільшення статутного фонду передбачалося за рахунок конвертації субординованого боргу в капітал першого рівня - «з урахуванням рекомендацій НБУ за підсумками проведеного стрес-тесту». «Інвестиції групи Сбербанку в Україну не збільшуються», - констатували в банку.

За даними АУБ, збиток Сбербанку в 2015 році склав 6,1 млрд грн., причому в грудні – 4,5 млрд грн. Як запевняли в банку в лютому, він сформував достатній обсяг резервів під проблемні активи відповідно до міжнародних стандартів фінзвітності.  

У 2014 році українська «дочка» Сбербанку декларувала прибуток 108 млн грн за нацстандартами фінзвітності та збиток на рівні 395,9 млн грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

На кінець вересня значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 6,79% (за вимогами НБУ має бути не менше 10%). Співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 17,8%, по фізособам - 99,4%.

Про спроби Сбербанку стягнути 1 млрд грн з компаній нардепа Леоніда Клімова, супровідне кримінальне провадження та ймовірний конфлікт з НБУ через заставне майно читайте тут, тут і тутПро намагання стягнути 785 млн грн з Lauffer Group екс-нардепа Олександра Лещинського - тут; 30 млн дол. зі структур Костянтина Григоришина - тут442 млн грн з машинобудівного холдингу Ріната Ахметова - тут; 275 млн грн з агрохолдингу "Мрія" (та знову ж таки супровідне кримінальне провадження) - тут.

Finbalance